درباره ی ما

کسب و کاری پویا
  • موفقیت.
  • پیشرفت.
  • آینده خوب

پشتیبانی مشتریان

هنرجویان  پس از اتمام دوره آموزشی در هر مقطع میتوانند با مراجعه و ارسال پشتیبانی از آموزش  اشکالات خود را در انجام کار مطرح کنند تا به مشکلاتشان رسیدگی شود.

خدمات آموزشی

ما به هنرجویانمان  از ابتدای دوره آموزش  تا پایان دوره نکات فنی و حرفه ای در اجرای تکنیک ها و متدهای انحصاریمان را آموزش میدهیم تا یک هنرمند ماهری بشوند

دعوت بکار

ما از بین هنرجویان با استعداد و توانمند با گزینش  ، فضای اشتغالی  و درآمد زایی را تدارک دیده ایم که میتوانند به باشگاه هنری ما بپیوندند .

جشنواره داخلی

با همکاری سه شرکت معتبر داخلی و وزارتخانه مربوطه سالانه جشنواره های هنری با مشارکت سایر رشته های هنری برگزار میگردد که به برترینها امتیازات خوبی ارائه میگردد.

نمایشگاه های داخلی

مرکز و موسسه ما با همکاری سازمانهای مربوطه  با اعلام فراخوان در رسانه ها و مطبوعات در ایام  خاصی از سال نمایشگاههای مشارکتی برگزار میکند که برگزاری این نمایشگاهها با هزینه کمی از سوی هنرمندان میباشد .

ساخت مستند

با همکاری موسسه سینمایی پویا و با کارگردانی استاد کرمی  طی مذاکرات و توافقات فی ما بین از آثار و تولیدات هنرجویان و هنرمندان این رشته مستندهای اختصاصی ساخته میشود و با حمایت شرکتهای تولیدی این مستندها به نمایش در می آید.
0
+
هواداران
0
سال فعالیت در طراز جهانی
0
هنرجو و کاربر اینترنتی
0
نفر اشتغال زایی ملی

ما که هستیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،(تسنیم) مرتضی نداف متولد مرداد ۱۳۵۹ کاشمر ساکن تهران و یکی از هنرمندان جوان در حیطه هنرهای تجسمی و موسیقی سنتی است. آثار او در موزه‌هایی چون موزه هنرهای سنتی میراث فرهنگی، موزه آستان قدس رضوی، موزه هنرهای معاصرتهران، موزه مدرس کاشمر و موزه شخصی رهبر جهانی بکتاشیه در آلبانی به نمایش درآمده‌اند.

کتابت جز۳۰ قرآن کریم به خط استاد نیریزی از آثار مهم اوست. هشت اثر قرآنی ارزشمند سوخته نگاری از نداف، در موزه هنرهای معاصرتهران و موسسه توسعه هنرهای معاصر نگهداری می‌شود. چندی پیش و در سالروز ولادت امام رضا علیه السلام در خبرگزاری تسنیم از مجموعه جنت الرضا(ع) که شامل هشت تابلوی سوخته نگاری از القاب امام رضا (ع) بود، رونمایی شد.

وی در سال جهانی مولانا که از طرف یونسکو نامگذاری شده بود نمایشگاهی اختصاصی در موزه ملی آلبانی در شهر تیرانا برپا کرد و در هتل بین المللی تیرانا نیز به اجرای کنسرت تک نوازی نی پرداخت. نداف در اکسپوی جهانی شانگهای چین در سال ۲۰۱۰ حضور داشت و در آنجا به اجرای زنده سوخته نگاری پرداخت.

مرتضی نداف رکورددار کوچکترین تابلوها و کتیبه‌های هنری جهان روی چوب  است، که با چشم غیر مسلح و هنر سوخته نگاری انجام داده است. از جمله آثار ریزنگاری وی نگارش آیت الکرسی و هفت مرتبه سوره توحید روی یک دانه گندم است . صفحه اول سوره یاسین را در مقیاس ۹ میلیمتر به شکل دورانی اجرا نموده است. بسم الله الرحمن الرحیم را در مقیاس عرض نیم میلیمتر و طول ۳ میلیمتر با هویه و چشم غیر مسلح روی پرکاه کتابت نموده است. وی شمایل حضرت علی علیه السلام را روی دانه ارزن سوخته نگاری کرده است.

کوچکترین  تابلوی نقاشی جهان را در مقیاس  ۲٫۵×۳٫۵ میلیمتر با هنر سوخته نگاری و چشم غیر مسلح و به طور بداهه و بدون طراحی اولیه انجام داده است که تصویر آن مربوط به پادشاه کشور برونئی حسن البولکیا است.

این هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: به دعوت بنیاد فرهنگی هنری فرش رسام عرب زاده و موسسه فرهنگی اکو در «رویداد هنری طهران» شرکت کردم. دو اثر سوخته نگاری‌ام با عنوان مریم مقدس و مسیح علیه السلام در گالری دیپلمات موسسه اکو در کنار سایر آثار اساتید مطرح ایران به نمایش درآمد. تابلوی مریم مقدس(س) برگرفته از طرحی قدیمی مربوط به سالهای ۱۵۰۰ میلادی در دوره رنسانس است.

وی با اشاره بر فعالیتهای خود در عرصه هنری مورد فعالیتش افزود: در سال ۸۱ به عنوان جوانترین هنرمندی که کارش به موزه راه پیدا کرده است معرفی شدم و در سال ۸۳ عنوان استادی از سازمان دریافت کردم و پس از آن در نمایشگاه های داخلی و خارجی از جمله در کشورهای آلبانی و بلاروس به صورت حرفه شرکت داشتم.
نداف با اشاره بر لزوم آموزش صنایع و هنرهای دستی به دیگر علاقمندان گفت: آموزش زکات دانش و علم است باید زمینه ای را فراهم کرد تا هنرهای سنتی و عجین شده با فرهنگ ما به جوانان و علاقمندان آموزش داده شود تا این هنرها در میان مردم باقی بماند من به عنوان یک هنرمند تا کنون تلاش کرده ام که این امر را مورد توجه قرار دهم و در هر فرصتی به آموزش هنر سوخته نگاری بپردازم. هنر سوخته نگاری از جمله هنرهای بسیار قدیمی و باستانی است که اکنون احیا شده و در حال انجام است که باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.

آثاری با تنوع طرح و نقش و نوع ساخت با طرح های هنری و مدرن سوخت نگاری چوب با استفاده از خطاطی، نقاشی، خطاطی آیات قرانی بر روی ارزن ، گندم با طرح های مختلف به نمایش عمومی در آمده است.
نداف تاکید کرد: دراین هنر بسیارزیبا هرسال سعی دارم تکنیک های جدیدی را وارد کار کنم، به دلیل اینکه معتقدم هنر به معنای تازگی و جدید بودن است و باید در کارهای هنری جنبه به روز بودن و تازگی را رعایت کرد. در این رشته با حمایت ها و نمایش عمومی و ایجاد آشنایی بیشتر برای مردم در مورد این رشته هنری و قابلیت های چوب می توان این رشته را در جامعه بیشتر رشد داد و از فراموشی آن جلوگیری کرد.
وی یادآور شد: دراین رشته با استفاده از چوب و یک دستگاه هویه می توان با ذوق و هنری که از سوی هنرمند شکل می گیرد آثاری بدیع و خاص خلق کرد، به دلیل ایجاد سوخت روی چوب بصورت تیره و روشن این آثاراز ثبات بسیار مناسبی برخوردار است و رنگ و طرح آثار به مرور زمان از بین نمی رود.

این هنرمند رشته سوخته نگاری تاکید کرد: با توجه به این که این هنر هنوز در تلاطم و تلاش برای تکامل و به روز آوری است بیشتر نیاز به حمایت دارد از جمله می توان در کنار برگزاری نمایشگاه ها و بازارچه ها، طرح حمایت از صنایع دستی در قالب خرید صنایع دستی از سوی ادارات و ارگان ها را بیشتر تقویت کرد تا به این وسیله هنرمندان نیز به اشاعه هنرشان بیشتر امیدوار باشند.
گفتنی است، این هنرمند پیشکسوت علاوه بر سوخته نگاری بر روی چوب و تابلو های ابعاد بزرگ، سوخته نگاری بر روی دانه های گندم، ارزن، پرکاه  را انجام داده اند. از جمله آثاری ویژه ای که از سوی این هنرمند خوش ذوق انجام شده است می توان به سوخت آیته الکرسی و هفت مرتبه سوره مبارکه توحید بر روی یک دانه گندم اشاره کرد که پس از اتمام کار آن را به موزه امام رضا اهدا کرده اند.
یادآور می شود، کوچکترین تابلو سوخته نگاری جهان در ابعادی کمتر از یک سانتی متر با تصاویری از چهره های برجسته جهان از جمله سلطان قابوس پادشاه کشور عمان توسط این هنرمند بر روی قطعه ای بسیار کوچک از چوب انجام  شده است.

تضمین مهارت 100%
موفقیت در کسب و کار 100%
فراگیری خدمات ملی 100%
کسب مهارت استاندارد و استغال 100%
اولین مرکز آموزش 100%
از طریق موتور جستجو 100%
شاگردان فعال 100%
موفقیت هنرجویان 100%

” سوابق  و فعالیتهای فرهنگی  هنری مرتضی نداف  طی  ۲۵ سال گذشته  تا  سال  ۱۳۹۷ “

 

”  شروع ازعضویت درهلال احمر  و گروه سرود و تئا تر و دوره های قرائت قرآن مجلسی ازسال۱۳۷۲ “

 

۱-  ورود  آثار  هنری    به موزه های ملی  از سال    ۸۲     و جوانترین هنرمند و استاد  موزه های معاصر ایران و   جهان .

۲- کسب حکم استادی در روز جهانی صنایع دستی از سازمان میراث فرهنگی سال ۸۳   در فرهنگسرای خانواده  تهران .

۳- دریافت  لوح استادی و برگزیده  جشنواره قرآن و عترت  دهه کرامت  در قم درسال ۸۳

۴- کسب  لوح  استادی و  برگزیده جشنواره  فرهنگی  و هنری   فتح  خرمشهر      ۸۴

۵- برگزیده   مسابقات هنری   چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم درسال    ۸۵

۶-شرکت در  برگزاری مراسم جشن پیروزی انقلاب در دهه فجر در سالهای ۸۴ و ۸۵ در شهرهای امیدیه – رامشیر-آقاجاری – ماهشهر  .  شامل اجرای مراسم مذهبی و اجرای زنده هنری و برگزاری موسیقی سنتی نی نوازی   در پالایشگاه  آبادان  به همت   موسسات   فرهنگی  شهر مقدس قم

۷- دریافت گواهی سطح کیفی ممتاز و برتر در مقایسه با سایر هنرمندان هنرهای سنتی سال۸۵  در رشته سوخته نگا ری روی چوب  در کشورایران  از سازمان میراث فرهنگی و هنرهای سنتی و دارنده   ۱۲ حکم  و لوح  استادی از نهادهای مربوطه  مختلف

۸- نفر برگزیده دو سالانه کشوری نگاره های چوبی میراث فرهنگی ۸۶

۹- دریافت لوح تقدیر به خاطر همکاری  و  آموزش از شبکه تهران ۸۶

۱۰- دعوت  به  سمینار  منطقه ای  مولانا در حوزه بالکان در سال مولانا از طرف یونسکو  و  برگزاری نمایشگاه  بزرگ  قرآنی در موزه ملی  آلبانی شهر تیرانا  در سال   ۸۷   با حضور سفیر  و رایزن  فرهنگی ایران در تیرانا  . افتتاح  رسمی  نمایشگاه  توسط سفیر و رایزن فرهنگی ایران و رهبر جهانی بکتاشیه و اساتید دانشگاه  و مشاور رئیس جمهور آلبانی   .

۱۱- آیت الله مکارم شیرازی هنر ریزنویسی  اینجانب  را جزء هنرهای فاخر جهان اسلام  شمردند  و خالق اثر را جزء مفاخر جهان اسلام  قلمداد نمودند  .      (نمایشگاه طلیعه ظهور در قم ۸۸)   آیت الله مکارم شیرازی  :  “خلق  این آثار  زاییده تفکر  ناب تشیع  است “

۱۲- برگزیده جشنواره بین المللی امام رضا (ع) سال  ۸۸ و ۸۹

۱۳- نفر اول جشنواره بین المللی امام رضا(ع) سال ۹۰

۱۴- شرکت در بیش از هفتاد نمایشگاه   فرهنگی هنری  و قرآنی  داخلی .

۱۵- خرید  ۹  اثر قرآنی توسط موزه هنرهای معاصر و موسسه توسعه هنرهای معاصر ایران – تهران سال   ۸۵

۱۶-دعوت در اکسپوی جهانی شانگهای چین  و  درخشش آثار هنری اینجانب و رایزنی با مسئولین عالی رتبه  فرهنگی کشورهای عربی و اساتید دانشگاه آمریکا و هنرمندان اروپایی  جهت  معرفی فرهنگ و هنر های  ایرانی  اسلامی  . مناظره با یک  تاجر وهابی   بر سر حقانیت  تشیع که پس از یک  ساعت  تسلیم شد  و  منجر به  گرایش به تشیع گردید  .

۱۷- دعوت  در  هفته فرهنگی ایران و بلاروس  و تشویق از طرف  رئیس  دفتر  رئیس جمهور بلاروس  و سفیر محترم ایران  در  برگزاری کارگاه اجرای زنده هنری و تشویق  وترغیب مسیحیان به گرایش به دین اسلام  و مکتب  تشیع  با زبان هنر   که با استقبال بسیار گرم و بی نظیری صورت گرفت   .   همچنین تشویق از طرف   مدودوف قهرمان کشتی جهان و فینالیست با پهلوان تختی قهرمان ایرانی  .  امضا ی   یادبود   مدودوف بر روی اثر هنری اینجانب مربوط به شعر  مولانا   .

۱۸- خالق ۷۰  اثر قرآنی  ارزشمند به  سفارش بنیاد فرهنگی  هنری رودکی وابسته  به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران .

۱۹-خالق   تابلوی  ” ثبت  سند  ملی  چادر  و حجاب  اقوام ایرانی” که توسط رئیس جمهور و نماینده ولی فقیه  در ریاست  شورای   سیاست  گذاری  ائمه جمعه  کشور   و   رئیس میراث فرهنگی  و   مادران شهید متین فر ،  به امضاء رسید  و جزء اسناد  ملی ایران  شد.

۲۰-خالق کوچکترین کتیبه قرآنی جهان روی پر کاه با عرض کمتر از نیم میلیمتر و طول ۳ میلیمتر شامل بسم الله الرحمن الرحیم

۲۱-خالق کتیبه حکم امام خمینی (ره)  به تولیت آستان قدس  رضوی  در خصوص آبادانی  مزار شریف شهید  مدرس(ره)  موجود    در موزه شهید مدرس کاشمر.

۲۲-دیدار   با   رهبر جهانی بکتاشیه بابا رشاد باردی { شیعیان دوازده امامی در اروپا کشور آلبانی} درباره گسترش روابط  فرهنگی  دو  کشور و معرفی مشاهیر ایرانی.

۲۳-نگارش آیه الکرسی و تکرار ۷ مرتبه سوره توحید روی یک دانه گندم با هویه وچشم عادی و  هدیه  به موزه آستان قدس رضوی  . عربستان بابت این اثر پیشنهاد طلا به وزنم را داد، که  بدلیل  نیت  اهداء به ساحت  مقدس امام رضا (ع)  اثر را  به آستان قدس  رضوی   هدیه کردم . سال۸۵

۲۴-نگارش سوره توحید روی یک  دانه ارزن  .  کشیدن شمایل روی یک  دانه  ارزن دیگر .

۲۵- کشیدن تصویرآیت الله مرعشی نجفی (ره) در ابعاد یک سانت ونیم و هدیه در  چندین   سالگرد ارتحال ایشان به کتابخانه  بزرگ  آیت الله مرعشی نجفی  (ره) در قم ، بخاطر جایگاه عظیم این عالم ربانی  و در قبال زحمات ایشان برای کتابخانه اسلامی .

۲۶-آموزش هنرهای اسلامی  در شبکه های مختلف تلویزیونی و پخش مصاحبه های فراوان از تلویزیون ملی داخلی و برون مرزی

۲۷-انتشار مصاحبه های  اختصاصی  و  مقالات هنری و فرهنگی  در روزنامه های داخلی  و خارجی و خبرگزاریهای داخلی و خارجی

۲۸-دیدار با علما و مراجع تقلید در شهر  مقدس قم منجمله  آیت الله وحید خراسانی – آیت الله مکارم شیرازی –  نماینده آیت الله سیستانی  – آیت الله شهرستانی  ……. جهت   تشویق   و ترغیب   در تبلیغ   دین اسلام در حوزه هنرهای اسلامی.

۲۹- دعوت    به شرکت  در بزرگترین   نمایشگاه  قرن  بیستم  در مونیخ  آلمان  از طرف   معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران  و موزه  ی مونیخ  که  بدلایلی  از شرکت در این نمایشگاه   باز ماندم .

۳۰- راه اندازی سایتهای متعدد  در زمینه هنرهای اسلامی و اشاعه فرهنگ و هنر  اصیل ایرانی  اسلامی  از سال ۸۳

۳۱-دریافت دستورهای  حمایتی از دفتر ارتباطات مقام معظم رهبری درخصوص حمایت از فعالیتهای قرآنی و فرهنگی .

۳۲-  دارای نشان “۲” فرهنگ  وهنر (معادل کارشناس ارشد) از سوی میراث فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که درجه یک حقیر تایید شده است .

۳۳- ابداع خط و شیوه جدید نگارش خطوط به نام ملک ( خط نگاری )-کاربرد در زیباسازی و المان شهری و مساجد و بقاع متبرکه.

۳۴- دعوت در افتتاحیه و اختتامیه جشنواره  “شمسه” به عنوان مهمان ویژه در برج میلاد تهران با اجرای زنده هنری و اهداء گندم ریزنویسی متبرک به نام “الله” به عموم مردم به دعوت شهرداری تهران  بمناسبت میلاد حضرت علی (ع)

۳۵- شرکت در نمایشگاه سلسله موی دوست ویژه اعتراض به هتک حرمت به ساحت مقدس  امام هادی (ع) .

۳۶- دیدارهای   خصوصی با آیه الله خزعلی(ره)  و تشویق و خرید آثار قرآنی برای بنیاد بین المللی غدیر در تهران از سوی ایشان .

۳۷- دریافت لوح خادم و قاری قرآن از سوی  موسسه اسلامی هدایت از دست استاد شیخ حسین انصاریان .

۳۸-نی نوازی عرفانی در حضور پانزده رئیس جمهور سران گروه پانزده در سالن اجلاس سران تهران به طور رسمی و  ویژه  مصادف با شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها که مورد استقبال بی نظیر روسای جمهور کشورهای شرکت کننده  گردید .

۳۹- کتابت جزء۳۰  قرآن با عنوان “نور علی نور”به دستور  دفتر مقام معظم رهبری باهمکاری وزارت  فرهنگ  و ارشاد اسلامی  ایران وبرگزاری  نمایشگاه  در فرهنگسرای نیاوران وافتتاح بدست معاون هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی باانعکاس گسترده خبری  . متاسفانه این پروژه مبنی بر کل قرآن بود که  متوقف  شد .

۴۰-دارنده   مجوز آموزشگاه هنرهای تجسمی جهت آموزش و تولید آثار هنری  قرآنی با عنوان ” عهد هنر “

۴۱-مصاحبه های اختصاصی در  رادیو ایران  و   رادیو فرهنگ   و  رادیو اقتصاد   و رادیو گفتگو   درباره فرهنگ قرآنی   وهنرهای اسلامی .

۴۲- اعلام نگارش و  رونمایی از ” خطبه غدیر” با  هنر ریز نویسی روی چوب و  پخش مستند  این طرح از شبکه ملی برنامه صبح بخیر ایران  به عنوان کوچکترین تابلوی اسلامی شیعی درجهان که متاسفانه بدلیل عدم حمایت  از  این پروژه متوقف گردید  .

۴۳-عضو  افتخاری  سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ونخبگان .

۴۴-مسئول امور فرهنگی هنری موسسه اسلامی هدایت تهران تحت اشراف استاد شیخ  حسین انصاریان  به مدت   پنج  سال .

۴۵- همکاری  افتخاری با بنیاد بین المللی غدیر جهت گسترش معارف غدیر و  ولایت   با برگزاری  همایشها  وجشنواره های فرهنگی هنری  و ادبی .

۴۶-ادعیه  و مناجات   خوانی  در مدح حضرت علی (ع) در مسجد اهل بیت (س) تیرانا – آلبانی و بیان کرامات اهل بیت(س)  و تبلیغ  مذهب تشیع  .

۴۷- اجرای برنامه  فرهنگی هنری  نی نوازی   و     برپایی    نمایشگاه  در سالن همایشهای برج میلاد در هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس صنعت سیمان .

۴۸-همکاری با  شبکه تلویزیونی برون مرزی سحر ” ۱   ” دربخش فرانسه  و  پخش مستند از فعالیتهای فرهنگی و هنری  .

۴۹- کمک به راه اندازی دبیرخانه ملی کنگره حماسه حسینی زیر نظر مرکز علمی تحقیقاتی  دارالمعارف  شیعی  قم .

۵۰- خالق تابلوی   یادمان ۵۰ سالگی باشگاه پرسپولیس و رونمایی در برج میلاد تهران   با  امضای   یادبود    علی پروین  – علی دایی  –  مرحوم   همایون بهزادی  – جعفرکاشانی  – روی تابلوی “پرسپولیس” و به حراج گذاشتن به نفع شیرخوارگاه آمنه به مبلغ ۳۰۰میلیون تومان  .

۵۱-نقاشی و طراحی   کوچکترین تابلوی هنری پرتره جهان در ابعاد نیم سانتیمتر   با هنر سوخته نگاری و چشم عادی و غیر مسلح .

۵۲-مهمان ویژه همایش منطقه ای فرصتهای سرمایه گذاری ایران- قطر- امارات    در نمایشگاه دائمی تهران  جهت رایزنی   در امور فرهنگی  و  هنری.

۵۳- دعوت   به عضویت  افتخاری مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی  .

۵۴- عضو اسبق هیئت مدیره  جمعیت  مردمی  “حفظ و ترویج فرهنگ ایثار “.

۵۵-برگزیده بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سال ۹۴٫

۵۶- مؤذن ، قاری قرآن ، ذاکر و شاعر اهل بیت سلام الله علیهما .

۵۷- فعالیت مستمر و حرفه ای در ستاد برگزاری دهه امامت و ولایت در بخش رسانه ای وخبری  در بنیاد بین المللی غدیر   طی    ۳  سال

۵۸- عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی انتخابات خبرگان رهبری    ستاد مردمی  دکتر محسن قمی  و دریافت لوح از معاونت بین الملل دفترمقام معظم رهبری .

۵۹- خالق تابلوی نفیس “علی قلب زمین ” رونمایی توسط معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی قم  در سازمان میراث فرهنگی کشور

-۶۰  برپایی نمایشگاه اختصاصی و انفرادی ویژه غدیر باعنوان  ” میراث نبی  ”  در سالن همایش های بین المللی کیش به مدت دو هفته با نمایش ۴۰ اثر و رونمایی از دو اثر نفیس  ” پنجره فولاد  ” و ” میراث نبی ”  توسط امام جمعه محترم کیش و رئیس منطقه آزاد کیش

۶۱-خالق تابلوی عاشورایی ” خورشید حرم ” با ترکیب خط ابداعی ” ملک”   رونمایی توسط وزیر محترم اطلاعات دکتر علوی  بمناسبت  یادبود شهدای مکه و منا

۶۲-عضو  شورای سیاست گذاری  و خانه  فرهنگ  بنیان فناوران و ایده پردازان خاورمیانه .

۶۳- دعوت به همکاری از سوی شرکت های بزرگ سرمایه گذاری قطری در خصوص برپایی نمایشگاههای دوره ای بین المللی در قاره های مختلف با موضوع نمایش کوچکترین تابلوهای هنری جهان در ابعاد کمتر از یک سانتمتر   .

۶۴ – صاحب رکورد کوچک ترین و ریز ترین آثار هنری جهان   با هنر  سوخته نگاری  روی چوب  /ارزن / گندم  و پرکاه که به طور طبیعی و با چشم عادی خلق شده اند .

۶۵- خا لق تابلوی نفیس  ” روح الله ” با ترکیب خط ابداعی  ” ملک ”   خط نگاری نوین  . به سفارش تولیت  حرم امام خمینی (ره) .ابعاد ۱۰۰ ×۷۰ سانتیمتر

۶۶- حکاکی و تراش  بر روی بزرگترین فیروزه کوب جهان . رونمایی در نمایشگاه طلا و جواهرات تهران      ۲۸ بهمن   ۱۳۹۵

۶۷ –دبیر جشنواره ملی   مردمی  سوخته نگاری قدر علی (ع) با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درنمایشگاه قرآن  در راستای   ارادت به  مولا علی  «ع»

۶۸ – دبیر جشنواره ملی   مردمی   سوخته نگاری فرشتگان غواص  )شهدای کربلای  ۴ )  در راستای   ارادت به ساحت  مقدس شهدا .

۶۹ – راه ا ندازی  سایت   و   کانال ملی سوخته نگاری و تقویت سطح کیفی هنری هنرمندان رشته سوخته نگاری در کشور .

۷۰ – دبیر جشنواره ملی   مردمی سوخته نگاری مدافعان  حرم   گرامیداشت شهدای مدافع حرم با حمایت  وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی    محرم  ۱۴۳۹  فرهنگسرای نیاوران

۷۱رونمایی از تابلوی مریم مقدس  (س ) در کلیسای ارامنه  تهران  بدست اسقف اعظم  سرکیسیان   در شب میلاد  حضرت مسیح (ع) در راستای تقویت اشتراکات دینی  و تقارب  ادیان الهی

۷۲- خلق تابلوی ” سانچی ”  یادبود شهدای خدمت کشتی سانچی  و رونمایی در روز هوای پاک  توسط دیپلماتها و سفرا   و رؤسای  انجمن های دوستی ایران با سایر ملل

۷۳ – خلق تابلوی ” حجت من ” به یاد شهید محسن حججی  . رونمایی در  مراسم چهلم شهید حججی   در فرهنگسرای سرچشمه  تحت عنوان  برنامه   ”  چله  کوچ  چلچله  ”   بدست دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب   آیت الله اراکی  و رؤسای حوزه علمیه تهران و حوزه های اهل سنت

۷۴ –  پیشنهاد  دریافت حکم انتصاب به  دبیری انجمن خوشنویسی  بسیج هنرمندان کل کشور  از سوی  ستاد کل نیروهای مسلح   .

۷۵ – اجرای  پروژه هنری  ” جنت الرضا ” (ع)  شامل هشت تابلو ی سوخته نگاری   از القاب   حضرت رضا (ع)  بمناسبت میلاد حضرت رضا (ع)    رونمایی در خبرگزاری تسنیم با حضور  دکتر بنیادی عضو کمیسیون سلامت مجلس –دکتر  دستغیب  رئیس انجمنهای دوستی ایران با سایر ملل و  روسای  انجمنهای  دوستی ایران

دکتر حسینی  مشاور دبیر کل تقریب مذاهب – دکتر یحیی جهانگیری  استاد جامعه المصطفی – دکتر علوی   هیئت مدیره  فوتبال مشکی پوشان و  واحد مرکزی خبر جام جم

۷۶-دعوت   به  رویداد  هنری طهران در موسسه فرهنگی اکو  با حضور استاد  رسام عرب زاده  -و آثار استاد فرشچیان – استاد امیرخانی –استاد رضا بدر السماء – استاد جمشید زاده

۷۷- دعوت  از سوی  موسسه  اکو  جهت  اجرای « تک نوازی  نی   » بمناسبت  روز  جهانی صلح  و  بزرگداشت  مولانا   با  حضور   نمایندگان  سازمان ملل   و سفیرا  ن  و   رایزن های فرهنگی  عضور کشورهای اکو  – ۱۰ کشور  مهم در منطقه   . مهرماه  ۹۷ 

۷۸- دعوت به تور گردشگری صلح در روستا با حضور سفرا و دیپلماتهای کشورهای آسیایی و اروپایی و آفریقایی در ترکمن ده از سوی موسسه اکو و انجمن سفیران صلح و دوستی در ایران

۷۹-راه اندازی مرکز آموزش هنرهای اسلامی با حمایت موسسه قرآنی ندای ملکوت تهران

۸۰-